Najvidnejši dosežki v šolskem letu 2017/18


Tudi v šolskem letu 2017/18 so se učenke in učenci naše šole aktivno udeleževali številnih tekmovanj, kjer so dosegli lepe dosežke, ki so podrobneje predstavljeni v šolskem glasilu Olgica in mi in v Pedagoškem poročilu. V nadaljevanju vam predstavljamo nekaj najvidnejših uspehov.

Slovo generacije 2009-2018

Med letošnjimi devetošolci je potrebno izpostaviti naše naj učence generacije:

Asja Katarina Mogu, 9. b
NAJ UČENKA IN NAJ KULTURNICA
Nika Strašek, 9. a
NAJ ŠPORTNICA

Posebno priznanje za udejstvovanje na kulturno-umetnostnem področju so prejele:

Glorija Šegula Šraj, 9. a

Iris Kristofič, 9. a

Sanja Kopše, 9. b

Posebno priznanje za udejstvovanje na športnem področju so prejeli:

Andrej Majnik, 9. a

Nina Pliberšek, 9. a

Vid Kozel, 9. a

Tomaž Kelnerič, 9. b

Zlati odličnjaki

Učenci, ki so imeli v času osnovnošolskega šolanja vsa leta povprečje zaključenih ocen nad 4,5, so zlati odličnjaki in se vpišejo v Zlato knjigo.

V tej generaciji devetošolcev so to dosegli (na fotografijah od desne):

  • Andrej Majnik, 9. a
  • Vid Kozel, 9. a
  • Nina Pliberšek, 9. a
  • Nika Strašek, 9. a
  • Glorija Šegula Šraj, 9. a

  • Matija Bojnec, 9. b
  • Pia Gale, 9. b
  • Sanja Kopše, 9. b
  • Asja Katarina Mogu, 9. b
  • Ana Vindiš, 9. b
  • Nik Vrbnjak, 9. b

Najvidnejši uspehi na tekmovanjih iz znanj

Naši učenci so se v tem šolskem letu udeležili številnih tekmovanj iz znanj, kjer so dosegali odlične rezultate, med katerimi so spodaj izpostavljeni najboljši dosežki (tj. zlato ali srebrno priznanje na državnem tekmovanju):

Luka Hodnik, 8. b – prejemnik kar štirih zlatih priznanj na državnih tekmovanjih

SLOVENŠČINA – CANKARJEVO TEKMOVANJE

  • Vita Koren, 8. a – ZLATO PRIZNANJE

MATEMATIKA – TEKMOVANJE ZA VEGOVO PRIZNANJE

  • Luka Hodnik, 8. b – ZLATO PRIZNANJE
  • Urh Šajtegel, 5. a – SREBRNO PRIZNANJE
  • Vita Koren, 8. a – SREBRNO PRIZNANJE
  • Alen Benko, 8. b – SREBRNO PRIZNANJE
  • Matija Papdi, 8. b – SREBRNO PRIZNANJE
  • Matija Bojnec, 9. b – DIAMANTNI KENGURU

MATHEMA – MATEMČEK

  • Luka Hodnik, 8. b – ZLATO PRIZNANJE
  • Nace Kolar, 3. a – SREBRNO PRIZNANJE
  • Matjaž Alič, 5. a – SREBRNO PRIZNANJE
  • Urh Šajtegel, 5. a – SREBRNO PRIZNANJE
  • Lina Horvat, 7. a – SREBRNO PRIZNANJE
  • Alen Benko, 8. b – SREBRNO PRIZNANJE

RAZVEDRILNA MATEMATIKA

  • Luka Hodnik, 8. b – ZLATO PRIZNANJE

LOGIKA

  • Luka Hodnik, 8. b – SREBRNO PRIZNANJE

LOGIČNA POŠAST

  • Luka Hodnik, 8. b – ZLATO PRIZNANJE
  • Stina Lah, 7. a – SREBRNO PRIZNANJE

ANGLEŠČINA

  • Anže Hameršak, 9. b – SREBRNO PRIZNANJE

TEKMOVANJE IZ ZNANJA O SLADKORNI BOLEZNI

  • Asja Katarina Mogu, 9. b – ZLATO PRIZNANJE
  • Matija Papdi, 8. b – SREBRNO PRIZNANJE
  • Glorija Šegula Šraj, 9. a – SREBRNO PRIZNANJE

ASTRONOMIJA

  • Andraž Alič, 7. b – SREBRNO PRIZNANJE
  • Luka Hodnik, 8. b – SREBRNO PRIZNANJE
  • Matija Papdi, 8. b – SREBRNO PRIZNANJE

VESELA ŠOLA

  • Nika Vidovič, 4. a – SREBRNO PRIZNANJE
  • Matjaž Alič, 5. a – SREBRNO PRIZNANJE
  • Andraž Alič, 7. b – SREBRNO PRIZNANJE
  • Sara Desku, 7. b – SREBRNO PRIZNANJE
  • Jakob Val Mogu, 7. b – SREBRNO PRIZNANJE
  • Jure Peklar, 7. b – SREBRNO PRIZNANJE
  • Iva Prša Đerić, 7. b – SREBRNO PRIZNANJE
  • Lucija Dimovski Ivanuš, 8. a – SREBRNO PRIZNANJE
  • Matija Friedl, 8. b – SREBRNO PRIZNANJE
  • Mojca Pulko, 8. b – SREBRNO PRIZNANJE
  • Iris Kristofič, 9. a – SREBRNO PRIZNANJE
  • Asja Katarina Mogu, 9. b – SREBRNO PRIZNANJE

 

Najvidnejši uspehi na športnih tekmovanjih

Tudi na športnih tekmovanjih so se naši učenci odlično odrezali. Spodaj so navedene uvrstitve med prve tri najboljše na področnih in medobčinskih tekmovanjih:

ATLETIKA

  • Luka Drahush, 7. b, 3. mesto na medobčinskem prvenstvu (skok v daljino)
  • Naja Fridl, 8. a, 3. mesto na medobčinskem prvenstvu (suvanje krogle)
  • Boris Potočnik, 7. b, 2. mesto na področnem tekmovanju (met vortexa)
  • Tomaž Kelnerič, 9. b, 2. mesto na področnem tekmovanju (skok v višino)
  • Martin Marinkovič Borovnik, 5. b, 1. mesto – atletika – zimski pokal

JUDO

  • Rosa Brodnjak Ritoša, 1. a, 3. mesto na področnem tekmovanju
  • Miha Kukovec, 2. a, 3. mesto na področnem tekmovanju
  • Nastja Korez, 4. b, 1. mesto na področnem tekmovanju
  • Teo Kostanjevec, 4. a, 2. mesto na področnem tekmovanju
  • Lan Milošič, 4. a, 2. mesto na področnem tekmovanju
  • Ajda Brodnjak Ritoša,  3. mesto na področnem tekmovanju

KOŠARKA

  • Mlajši učenci: 1. mesto na medobčinskem tekmovanju
  • Mlajši učenci: 2. mesto na področnem tekmovanju
  • Mlajši učenci: 3. mesto v četrtfinalu državnega tekmovanja
  • Starejši učenci: 1. mesto na medobčinskem tekmovanju
  • Starejši učenci: 2. mesto na področnem tekmovanju
  • Starejši učenci: 1. mesto v četrtfinalu državnega tekmovanja
  • Starejši učenci: 3. mesto v polfinalu državnega tekmovanja
  • Starejše učenke: 3. mesto na medobčinskem tekmovanju

PLAVANJE

  • Nuša Arnuš, 2. a, 50 metrov prosto, 1. mesto na medobčinskem tekmovanju
  • Luka Sarić, 4. b, 50 metrov prosto, 1. mesto na medobčinskem tekmovanju
  • Teo Potočnik, 4. a, 50 metrov prosto, 2. mesto na medobčinskem tekmovanju
  • Naja Fridl, 8. a, 50 mesto prosto, 1.  mesto na medobčinskem tekmovanju
  • Naja Fridl, 8. a, 50 mesto prsno, 1.  mesto na medobčinskem tekmovanju

ROKOMET

  • Mlajši učenci: 3. mesto na medobčinskem tekmovanju
  • Starejši učenci: 3. mesto na medobčinskem tekmovanju

Pripravil: Vojko Jurgec

Povej naprej ...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone

Morda vam bo všeč tudi...