Literarni večer

Kot vsako leto, smo tudi letos ob državnem kulturnem prazniku priredili literarni večer. Izvedli smo ga v sredo,  4. februarja 2015 ob 17. uri, v šolski telovadnici. Letošnji literarni večer je bil posvečen obeležitvi 100. obletnice začetka 1. svetovne vojne. Po slovenski in evropski himni je vse prisotne pozdravila ravnateljica, ga. Helena Ocvirk, nato pa se je program začel. Prireditev je povezoval Matic Kramberger, učenec 6. a. Bor Žarković Preac in Maša Travnikar Preac iz 7. a sta zaigrala ptujskega župana Josefa Orniga in njegovo ženo. Skozi njuno pripovedovanje smo spoznali Ptuj v času 1. svetovne vojne in Ornigovega županovanja. Zgodovinsko pripoved so popestrili učenci z recitiranjem pesmi znanih slovenskih pesnikov kot tudi s pesmimi, ki so jih naši učenci napisali sami in so bile objavljene v Prvih korakih. Predstavila sta se tudi otroški in mladinski pevski zbor ob spremljavi šolskega godalnega orkestra. Program so obogatili s svojimi točkami še učenci iz drugih šol, in sicer OŠ Breg, OŠ Kidričevo in folklorna skupina vrtca Cirkovce. Ob koncu smo predstavili še našo pesniško zbirko Prvi koraki, ki je letos že 21. po vrsti in na katero smo vsi zelo ponosni. V njej so zbrane pesmi in likovni izdelki mladih ustvarjalcev naše šole.

Zapisala učenka IP TISK: Aldina Clarisa Ban, 8. a

(Skupno 188 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost