Koncert pevskih zborov

Na naši šoli veliko učencev poje v pevskih zborih, ki jih vodi ga. Marija Feguš Friedl. Učenci 1. in 2. razreda pojejo v cici zboru, učenci od 3. do 5. razreda v otroškem pevskem zboru, učenci od 6. do 9. razreda pa prepevamo v mladinskem pevskem zboru. Skozi vse leto pridno vadimo in se pripravljamo na nastop na reviji pevskih zborov, konec leta pa svoj trud pokažemo tudi našim staršem in drugim obiskovalcem na koncertu pevskih zborov. Letos je le-ta sovpadal s prireditvijo ob zaključku energetske sanacije na naši šoli. V sredo, 27. maja 2015, smo naš koncert, na katerem je nastopilo tudi nekaj gostov, otvorili mladinski pevski zbor, ki smo zapeli Naj pesem. Koncert so nadaljevali naši najmlajši pevci, ki so zapeli štiri pesmi, in sicer Če bi se svet nazaj vrtel, Tujček maček, Papjev in Moj megazaver. Sledili so pevci otroškega pevskega zbora, ki so nam zapeli Polžek se je ženit šel, Pustite nam ta svet, Uspavanko in Grajski strah. Mladinski pevski zbor, ki se je predstavil kot zadnji, nam je ponudil pet pesmi, in sicer Dan ljubezni, Sanjam sen, Čarni kus I, Ne čakaj na maj in Fejsbuk. Med nastopi posameznih zborov so se predstavili gostje iz ptujskih glasbenih šol, in sicer citrarke in harfistke iz ZGŠ Svetega Petra in Pavla ter kvartet kitar in kitarski orkester iz GŠ Karol Pahor.

Zapisala šolska novinarka: Aldina Clarisa Ban, 8. a

(Skupno 278 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost