Najvidnejši dosežki v šolskem letu 2015/16

naj_ucenci_2016

Tudi v šolskem letu 2015/16 so se učenke in učenci naše šole aktivno udeleževali številnih tekmovanj, kjer so dosegli lepe dosežke, ki so podrobneje predstavljeni v Pedagoškem poročilu in šolskem glasilu Olgica in mi. V nadaljevanju vam predstavljamo nekaj najvidnejših uspehov.

Slovo generacije 2007-2016

Med letošnjimi devetošolci je potrebno izpostaviti naše naj učence generacije:

naj_ucenka_2016_aldina_clarisa_ban 

naj_sportnik_2016_rene_kloar

naj_tehnik_2016_sebastijan_kelneric 

Aldina Clarisa Ban, 9. a

NAJ UČENKA

 Rene Kloar, 9. b

NAJ ŠPORTNIK 

Sebastijan Kelnerič, 9. a

POSEBNO PRIZNANJE

ZA DELO NA PODROČJU TEHNIKE

 naj_kulturnice_2016

Nika Šoštarič, 9. b, Gabrijela Anžel, Aldina Clarisa Ban in Daša Stanka Mogu, 9. a

POSEBNO PRIZNANJE ZA DELO NA PODROČJU KULTURE

Zelo smo ponosni, da je bila naša “naj učenka” Aldina Clarisa Ban
izbrana za “naj učenko” Mestne občine Ptuj,
za kar ji iskreno čestitamo!

Zlati odličnjaki

Učenci, ki so imeli v času osnovnošolskega šolanja vsa leta povprečje zaključenih ocen nad 4,5, so zlati odličnjaki in se vpišejo v Zlato knjigo.

V tej generaciji devetošolcev so to dosegli (na fotografijah od desne):

  • Gabrijela Anžel, 9. a
  • Aldina Clarisa Ban, 9. a
  • Daša Stanka Mogu, 9. a
  • Eva Podgorelec, 9. a
  • Vid Sever, 9. a
  • Veton Veliu, 9. a
  • Urška Vrtačnik, 9. a

zlati_odlicnjaki_9a

  • Jaša Bojnec, 9. b
  • Tjaša Cebek, 9. b
  • Nina Fridl, 9. b
  • Ina Gajzer, 9. b
  • Rene Kloar, 9. b
  • Žiga Godicelj, 9. b
  • Teo Ciglar, 9. b
  • Aljaž Kovačič, 9. b
  • Matija Mršek, 9. b
  • Tonja Šeruga, 9. b
  • Matej šilak, 9. b
  • Nika Šoštarič, 9. b
  • Vid Žirovnik, 9. b

zlati_odlicnjaki_9b

Najvidnejši uspehi na tekmovanjih iz znanj

Naši učenci so se v tem šolskem letu udeležili številnih tekmovanj iz znanj, kjer so dosegali odlične rezultate, med katerimi so spodaj izpostavljeni najboljši dosežki (tj. srebrno ali zlato priznanje na državnem tekmovanju):

SLOVENŠČINA – CANKARJEVO TEKMOVANJE

  • Aldina Clarisa Ban, 9. a – ZLATO PRIZNANJE

MATEMATIKA – TEKMOVANJE ZA VEGOVO PRIZNANJE

  • Lia Kampl, 5. b – ZLATO PRIZNANJE
  • Luka Hodnik, 6. b – ZLATO PRIZNANJE
  • Iva Prša Đerić, 5. b – SREBRNO PRIZNANJE
  • Vita Koren, 6. a – SREBRNO PRIZNANJE
  • Matija Bojnec, 7. b – SREBRNO PRIZNANJE
  • Anže Hameršak, 7. b – SREBRNO PRIZNANJE
  • Jure Kekec, 8. b – SREBRNO PRIZNANJE
  • Gabrijela Anžel, 9. a – SREBRNO PRIZNANJE
  • Jaša Bojnec, 9. b – SREBRNO PRIZNANJE
  • Jaša Bojnec, 9. b – DIAMANTNI KENGURU
  • Teo Ciglar, 9. b – DIAMANTNI KENGURU

RAZVEDRILNA MATEMATIKA

  • Luka Hodnik, 6. b – SREBRNO PRIZNANJE

ANGLEŠČINA

  • Tjaša Cebek, 9. b – SREBRNO PRIZNANJE

TEKMOVANJE IZ ZNANJA O SLADKORNI BOLEZNI

  • Daša Stanka Mogu, 9. a – SREBRNO PRIZNANJE
  • Tjaša Cebek, 9. b – SREBRNO PRIZNANJE

ASTRONOMIJA

  • Anej Podgorelec, 8. b – SREBRNO PRIZNANJE
  • Aldina Clarisa Ban, 9. a – SREBRNO PRIZNANJE
  • Jaša Bojnec, 9. b – SREBRNO PRIZNANJE

VESELA ŠOLA

  • Matija Friedl, 6. b – SREBRNO PRIZNANJE
  • Asja Katarina Mogu, 7. b – SREBRNO PRIZNANJE
  • Sara Rosalia Gutschi, 8. a  – SREBRNO PRIZNANJE
  • Jure Kekec, 8. b – SREBRNO PRIZNANJE
  • Anej Podgorelec, 8. b – SREBRNO PRIZNANJE
  • Aldina Clarisa Ban, 9. a – SREBRNO PRIZNANJE
  • Daša Stanka Mogu, 9. a – SREBRNO PRIZNANJE

RAZISKOVALNE NALOGE

  • Daša Stanka Mogu, 9. a, Nina Fridl, 9. b – SREBRNO PRIZNANJE

Najvidnejši uspehi na športnih tekmovanjih

Tudi na športnih tekmovanjih so se naši učenci odlično odrezali. Spodaj so navedene uvrstitve med prve tri najboljše na državnih, področnih in medobčinskih tekmovanjih:

ROKOMET

  • mlajši učenci – 3. mesto na medobčinskem tekmovanju

KOŠARKA

  • mlajše učenke – 3. mesto na medobčinskem tekmovanju
  • starejši učenci – 2. mesto na državnem tekmovanju (četrtfinale) – skupno: 12. – 18. mesto v državi

JUDO

  • Rene Kloar, 9. b – 3. mesto na državnem tekmovanju

ATLETIKA

  • Tomaž Kelnerič, 7. b – 1. mesto na področnem tekmovanju (skok v višino)
  • Gaja Elena Stanovnik, 8. a – 1. mesto na področnem tekmovanju (tek 1000 m)
  • Renato Kekec, 9. a – 3. mesto na področnem tekmovanju (tek 300 m)

ALPSKO SMUČANJE

  • Andrej Majnik, 7. a – 3. mesto na področnem prvenstvu v veleslalomu
  • Aljaž Kovačič, 9. b – 3. mesto na področnem prvenstvu v veleslalomu

Pripravil: Vojko Jurgec

Povej naprej ...Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Email this to someone
(Skupno 397 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost