5. UNESCOV tek mladih

V sredo, 17. maja 2017, je bilo na ptujskih ulicah znova živahno, saj je potekal že 5. UNESCOV ASP tek mladih, ki ga je organizirala Gimnazija Ptuj. Letošnji častni pokrovitelj teka je bil Borut Pahor, predsednik Republike Slovenije.

Teka se je udeležilo tudi nekaj učencev naše šole. Zbrali smo se zjutraj v šolski telovadnici, kjer smo prejeli majice, štartne številke ter časovni razpored teka. Vrnili smo se nazaj k pouku in nestrpno čakali, da se odpravimo na prizorišče. Učenci od 7. do 9. razreda smo se nato ob 10.45 odpravili proti mestni hiši, kjer smo počakali na naš start. Vmes smo se skupaj ogreli, nato pa se je začelo zares. Tekli smo 1300 metrov. Proga je vodila tudi mimo naše šole, kjer so za nas navijali sošolci. Ko smo odtekli, smo posneli še skupinsko sliko, se odpravili na tržnico na hamburger, za tem pa nazaj v šolo.

Zapisala šolska novinarka: Sanja Kopše, 8. b

(Skupno 343 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost