Slovesni dan prostovoljstva – ‘Junaki našega časa 2023’

Slovenska filantropija je koordinatorica Slovenske mreže prostovoljskih organizacij v katero je vključenih več kot 1.800 prostovoljskih organizacij in organizacij s prostovoljskim programom. Prostovoljstvo promovirajo preko podelitve različnih nazivov, kot so tudi Junaki našega časa (prostovoljstvo med šolarji in dijaki).

Že tretje leto smo prostovoljci naše šole prejeli naziv Junaki našega časa. V torek, 23. maja 2023, smo se zato odpravili na slavnostno podelitev v Dom II. slovenskega tabora v Žalec. Ob 10. uri smo se prostovoljke 6. in 8. razreda, skupaj z mentorico Tonjo Kolar odpravile proti Žalcu. Ko smo prispele, smo najprej malo pomalicale in se nato odpravile v  Savinov likovni salon. Tam nam je gospa na kratko predstavila življenje in delo Širčeve družine. Na koncu smo si ogledali razstavo likovnih del osnovnih šol. Po ogledu smo se peš odpravile do doma II. slovenskega tabora, kjer je potekala proslava in slavnostna podelitev. Na začetku nam je njihova glasbena šola zaigrala kratko skladbo. Po kratkem govoru je potekala podelitev za junake, ki so celo leto pridno sodelovali v različnih prostovoljskih akcijah in projektih širom Slovenije. Dogodka se je udeležilo veliko šol in organizacij. Po koncu proslave smo imeli še manjšo pogostitev in se počasi odpravili domov proti Ptuju. Na Ptuj smo prispeli okoli 16. ure. Naša šola je izredno ponosna in vesela, da je sodelovala v številnih prostovoljskih aktivnostih v katere je vložila veliko truda.  

Več o vseh letošnjih prejemnikih najdete TUKAJ.

Zapisali: Maja Magdič, 8. a, in Nina Hodnik, 8. b 

(Skupno 178 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost