Olgičarji na festivalu “FIRST LEGO Liga Raziskovalci Slovenija”

V soboto, 27. maja 2023, je v Katapultu v Trbovljah potekal festival “FIRST LEGO Liga Raziskovalci Slovenija”, na katerem je sodelovalo 80 slovenskih šol, med drugim tudi ekipa naše šole.  

Našo ekipo z naslovom ‘Kratkohlačniki z Olgice’ so sestavljali petošolci Bernard Ladič, Gašper David, Jurij Golob, Klemen Kelnerič in Matija Mahorič. Učenci so pod mentorstvom Darka Zupanca izdelali model lunaparka, ki deluje na sončne celice. Svoj model so izdelovali celo šolsko leto, z njim pa so prikazali ustvarjalni primer pridobivanja zelene energije. Izdelek so  na srečanju predstavili na svoji stojnici, prav tako pa so ga predstavili pred  komisijo.  

Cilji projekta so bili spodbuditi učence k raziskovanju, inženirstvu in uporabi sodobne energije v koristne namene. Projekt je spodbujal timsko delo, samoiniciativo, podjetništvo, ustvarjalnost in povezovanje.  

Petošolci so na srečanju zelo uživali, spoznali so nove prijatelje in se tudi naučili veliko novega. 

Zapisali: Lea Kranjc, 8. a, in Ula Čeh, 8. b

(Skupno 207 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost