Dan turizma (26.9.2014)


Dan turizma

27. september je svetovni dan turizma, ki smo ga obeležili tudi na Ptuju, in sicer v sodelovanju MO Ptuj in Turističnega društva Ptuj. Letošnja rdeča nit je bila “Turizem in razvoj skupnosti”.

 

Na Ptuju je bilo praznovanje še posebej pestro, saj so se nam v petek, 26. septembra 2014, predstavili gostje iz Koprivnice, oziroma iz koprivniško-križevačkega okraja. Ti se na Ptuju predstavljajo z mednarodno razstavo umetniških del naivnega slikarstva hlebinskih del  in kipov, ki so nastali v okviru projekta “Alpe Adria srce naive”. Razstavo si je mogoče ogledati v nakupovalnem centru Qlandia, kjer bo na ogled do 11. oktobra.

Pri pripravi razstave je sodelovala tudi naša šola. Pri postavitvi je  na pomoč priskočila naša učiteljica umetnosti, ga. Lea Kralj, prav tako pa smo poskrbeli za kulturni program ob otvoritvi, kjer sta zaigrali učenki naše šole – Aldina Clarisa Ban in Gabrijela Anžel. Kulturni program so popestrili še gostje, in sicer s tamburaško skupino iz Koprivnice.

Zapisala voditeljica kulturnega programa: Daša Stanka Mogu, 8. a

{gallery}galerija_14_15/2014_09_26_Dan_turizma{/gallery}

(Skupno 94 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Dostopnost