Srečanje s starši v šolski knjižnici

April je mesec knjige. V njem namreč obeležujemo  mednarodni dan knjig za otroke, svetovni dan knjige in avtorskih pravic, v Sloveniji imamo v tem času Slovenske dneve knjig, na katerih se predstavijo knjige in različni kulturni dogodki. Na naši šoli že vrsto let s knjigo praznujemo kar cel mesec april.

Ena izmed dejavnosti je potekala 20. 4. 2015, ob 17.00, v šolski knjižnici. Organizirano srečanje je bilo namenjeno predvsem staršem naših učencev, katerim smo skušali prikazati pomen branja, odnos do njega in kako se le-tega lotiti skupaj z otrokom v posameznih starostnih obdobjih. Staršem smo predstavili tudi šolsko knjižnico in aktivnosti v njej.

Za konec nas je pravljičarka Liljana Klemenčič popeljala v čudoviti svet pravljice.

Srečanje, ki smo ga pripravile učiteljica Vlasta Mlinarič, učiteljica Natalija Nežmah in knjižničarka Alenka Kandrič, je potekalo v sproščenem in zelo prijetnem vzdušju. Udeleženi smo odšli domov z zadovoljnimi obrazi in pravljično napolnjenimi srci.

Zapisala: Alenka Kandrič, knjižničarka

(Skupno 195 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost