Zgodovina šole

Od muzeja, do gimnazije in osnovne šole

Na mestu današnje osnovne šole je v 17. stoletju stala ORDONANČNA hiša. Bila je ena najlepših stavb v mestu, mogočna in z notranjim dvoriščem, ki so ga obdajale arkade. Po požaru leta 1744 pa je mesto gospodarsko tako oslabelo, da ni več zmoglo obnoviti hiše v nekdanjem sijaju.

Ob koncu prejšnjega in na začetku tega stoletja so se v prostorih ordonančne hiše in kasneje gimnazije stiskale muzejske zbirke, dokler se niso leta 1928 preselile v dominikanski samostan. Leta 1899 je namesto takrat že zelo zapuščene ordonančne hiše zraslo gimnazijsko poslopje. Leta 1900 se je gimnazija iz nižje preimenovala v višjo. Leta 1979 po izgradnji nove gimnazije so v obstoječi stavbi dijake zamenjali osnovnošolci. sola_mala

Osnovna šola Olge Meglič domuje vse od ustanovitve v letu 1979 v častitljivi zgradbi v Prešernovi ulici na Ptuju. Prvega septembra leta 1979 je stekel pouk, ko je bila celotna zgradba adaptirana in opremljena. V novembru 1979. leta je osnovna šola v ustanavljanju prerasla v OŠ Olge Meglič. Poimenovala se je po domačinki in revolucionarki Olgi Meglič, učenci in zaposleni ji pa najraje rečejo kar Olgica.

V šolskem letu 1979/80 je bilo na šoli v 16 oddelkih 498 učencev, ki jih je poučevalo 21 učiteljev, vseh zaposlenih pa je bilo 29. V naslednjih letih je se število učencev nenehno večalo, vse do šolskega leta 1992/93, ko je bilo na šoli 28 oddelkov in 778 učencev. Trenutno je na šoli v 19 oddelkih  388 učencev.

(Skupno 1.090 obiskov, današnjih obiskov 1)