Najvidnejši dosežki v šolskem letu 2022/23

Tudi v šolskem letu 2022/23 so se učenke in učenci naše šole aktivno udeleževali številnih tekmovanj, kjer so dosegli odlične dosežke, ki so podrobneje predstavljeni v šolskem glasilu Olgica in mi in v Pedagoškem poročilu. V nadaljevanju vam predstavljamo nekaj najvidnejših uspehov.

Slovo generacije 2014-2023

Med letošnjimi devetošolci je potrebno izpostaviti naše naj učence generacije.

NAJ UČENKA in NAJ KULTURNICA OŠ OLGE MEGLIČ
ter NAJ UČENKA MESTNE OBČINE PTUJ

Zaja Postružnik, 9. b 

NAJ UČENKA OŠ OLGE MEGLIČ

Anastasiia Petrova, 9. a 

NAJ ŠPORTNIK OŠ OLGE MEGLIČ
ter NAJ ŠPORTNIK MESTNE OBČINE PTUJ

Lan Milošič, 9. a

POSEBNO PRIZNANJE ZA USPEHE NA PODROČJU ZNANJA

Alja Sedič, 9. b

Klara Gabrovec, 9. b 

POSEBNO PRIZNANJE ZA UDEJSTVOVANJE NA KULTURNEM PODROČJU

Zaja Postružnik (naj kulturnica), 9. b

Zoja Zemljarič, 9. a

Nika Vidovič, 9. a

Taj Sledič, 9. b

Alja Sedič, 9. b

Andraž Mršek, 9. a

Nyree Zora Gurnick, 9. b

Patrik Desku, 9. a 

 
POSEBNO PRIZNANJE ZA HUMANITARNOST

Alja Sedič, 9. b

Zaja Postružnik, 9. b

Nina Kekec, 9. b 

 

Zlati odličnjaki

Učenci, ki so imeli v času osnovnošolskega šolanja vsa leta povprečje zaključenih ocen 4,6 in več, so zlati odličnjaki in se vpišejo v Zlato knjigo.

V tej generaciji devetošolcev so to dosegli:

Živa Žnidarič, 9. a

Zoja Zemljarič, 9. a

Nika Vidovič, 9. a

Maša Salemovič, 9. a

Anastasiia Petrova, 9. a

Andraž Mršek, 9. a

Lan Milošič, 9. a

Patrik Desku, 9. a

Ajda Brodnjak Ritoša, 9. a

Taj Sledič, 9. b

Alja Sedič, 9. b

Zaja Postružnik, 9. b

Oskar Hodnik, 9. b

Najvidnejši uspehi na tekmovanjih iz znanj

Naši učenci so se v tem šolskem letu udeležili številnih tekmovanj iz znanj, kjer so dosegali odlične rezultate, med katerimi so spodaj izpostavljeni najboljši dosežki (tj. zlato ali srebrno priznanje na državnem tekmovanju):

ANGLEŠČINA

  • Matjaž Habjanič, 8. a – ZLATO PRIZNANJE
  • Oskar Hodnik, 9. b – SREBRNO PRIZNANJE

CANKARJEVO TEKMOVANJE – SLOVENŠČINA

  • Zaja Postružnik, 9. b – ZLATO PRIZNANJE
  • Tiana Mlakar, 8. b – SREBRNO PRIZNANJE

LOGIČNA POŠAST

  • Valentina Ferk Žerak, 1. b – ZLATO PRIZNANJE
  • Miha Mahorič, 2. a – ZLATO PRIZNANJE
  • Jurij Golob, 5. a – SREBRNO PRIZNANJE
  • Lia Sledič, 6. b – SREBRNO PRIZNANJE
  • Nina Hodnik, 8. b – SREBRNO PRIZNANJE

LOGIKA

  • Anastasiia Petrova, 9. a – ZLATO PRIZNANJE
  • Nace Kolar, 8. a – SREBRNO PRIZNANJE
  • Tiana Mlakar, 8. b – SREBRNO PRIZNANJE
  •  Oskar Hodnik, 9. b – SREBRNO PRIZNANJE

MATEMATIKA – TEKMOVANJE ZA VEGOVO PRIZNANJE

  • Taj Sledič, 9. b – ZLATO PRIZNANJE
  • Nina Hodnik, 8. b – SREBRNO PRIZNANJE

MATEMČEK

  • Luka Ribič, 2. a – ZLATO PRIZNANJE
  • Nina Hodnik, 8. b – ZLATO PRIZNANJE
  • Bernard Ladič, 5. a – SREBRNO PRIZNANJE
  • Dorina Bali, 5. b – SREBRNO PRIZNANJE
  • Anastasiia Petrova, 9. a – SREBRNO PRIZNANJE

NEMŠČINA

  • Tiana Mlakar, 8. b – SREBRNO PRIZNANJE

RAZVEDRILNA MATEMATIKA

  • Nina Hodnik, 8. b – ZLATO PRIZNANJE
  • Anastasiia Petrova, 9. a – SREBRNO PRIZNANJE

VESELA ŠOLA

  • Marko Bor Mogu, 6. c – SREBRNO PRIZNANJE

RAZISKOVALNE NALOGE

  • Zaja Postružnik, 9. b – SREBRNO PRIZNANJE
  • Tisa Julija Golob, 8. a, in Gaja Urek, 8. a – SREBRNO PRIZNANJE

TEKMOVANJE MLADIH ČEBELARJEV

  • Katarina Ladič, 3. b, Lila Marie Taylor, 3. b – ZLATO PRIZNANJE
  • Jaša Muratović, 4. a, Lian Korez, 4. a – SREBRNO PRIZNANJE

Najvidnejši uspehi na športnih tekmovanjih

Tudi na športnih tekmovanjih so se naši učenci odlično odrezali. Spodaj so navedene uvrstitve do 10. mesta na državnih ter med prve tri najboljše na področnih in medobčinskih tekmovanjih:

AKVATLON

  • Matija Šprah, 7. a, 2. mesto na področnem tekmovanju
  • Andraž Korošec, 6. a, 3. mesto na področnem tekmovanju

ALPSKO SMUČANJE

  • Lan Milošič, 9. a, 5. mesto na državnem tekmovanju

ATLETIKA

  • Jaka Senčar, 7. a, 3. mesto na področnem tekmovanju (60 m)

JESENSKI KROS

  • Kai Haunholter, 6. c, 3. mesto na medobčinskem tekmovanju
  • Clea Haunholter, 8. a, 3. mesto na medobčinskem prvenstvu

KOŠARKA

  • Mlajši učenci: 2. mesto v finalu medobčinskega tekmovanja

NOGOMET

  • Starejši učenci: 3. mesto na medobčinskem tekmovanju (predtekmovalni del)
  • Mlajši učenci: 2. mesto na medobčinskem tekmovanju (predtekmovalni del)

ODBOJKA

  • Starejše učenke: 2. mesto na medobčinskem tekmovanju (predtekmovalni del)

ROKOMET

  • Mlajši učenci: 3. mesto na medobčinskem tekmovanju

ŠAH

  • 3. mesto na področnem ekipnem tekmovanju

 

Pripravil: Vojko Jurgec

(Skupno 565 obiskov, današnjih obiskov 2)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost