Olgičarji na 11. redni seji otroškega mestnega sveta

Otroški mestni svetniki smo se v torek, 12. marca 2024, sestali na že 11. redni seji in seveda smo se je udeležili tudi predstavniki naše šole. Našo šolo smo zastopali Nina, Hana, Brin in Kai, z nami pa se je odpravila naša svetovalna delavka, ga. Mateja Simonič.

Ko smo pričeli s sejo sta nas v uvodu najprej nagovorili in pozdravili županja Nuška Gajšek in mini županja Katarina Peranić, kasneje pa je sledila predstavitev ugotovitev z občinskega zasedanja 34. Otroškega parlamenta, ki letos prav tako kot lani poteka na temo Duševno zdravje otrok in mladih. Kasneje smo predstavniki vsake šole spregovorili tudi o varovanju okolja in o projektih, ki jih na šoli izvajamo, ter podali predloge za nove okoljske akcije. Po končani razpravi in po dobrih končnih ugotovitvah smo se vsi skupaj odpravili še na ogled Stare steklarske, mladinsko kulturnega centra ter imeli srečanje z delavci CID-a. Predstavili so nam prostore in nam povedali v katerem prostoru se dogajajo določene dejavnosti. Kasneje smo še podali predloge, katere dogodke in vsebine si želimo v CID-u in vsi skupaj smo se strinjali, da je to res lep in zanimiv prostor za druženje s prijatelji in vrstniki.

Ko smo končali z vsemi dejavnostmi v okviru seje otroških mestnih svetnikov, smo se peš odpravili nazaj do šole.

 

Zapisala: Hana Kmetec, 8. b

(Skupno 124 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost