2. mesto na regijskem tekmovanju RoboCUP Junior 2024

V petek, 19. aprila 2024, je v prostorih ŠC Ptuj na Volkmerjevi cesti potekalo regijsko tekmovanje z mobilnimi roboti RoboCUP Junior. Organizator tekmovanja je bila Elektro in računalniška šola Ptuj.

Tudi letos smo se na Olgici odločili, da sodelujemo na tekmovanju. Naša ekipa Milka 111 je nastopala v kategoriji RCJ REŠEVANJE ČRTA OŠ, kjer je nastopalo sedem ekip. Cilj tekmovanja je bil, da učenci sestavimo in programiramo robota, ki sledi črti, zazna oviro in zavije okoli nje, zapelje čez oviro in to v najkrajšem možnem času. V drugem delu proge pa poišče kroglice, ki predstavljajo ranjence, in jih prenese v vnaprej določen kot ter jih reši.

V naši ekipo Milka 111 smo bili Andraž Korošec, Jure Šajtegel, Matic Šuler in Bor Mlakar Belšak. Izkušnje tekmovanja iz preteklega leta, so nam koristile, saj smo dosegli odlično drugo mesto in se uvrstili na državno tekmovanje, ki bo v mesecu maju v Mariboru.

Zapisali: Andraž Korošec in Jure Šajtegel, 7. a, Bor Mlakar Belšak, 8. b

 

(Skupno 142 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost