Predstavitev sekvoje (27.6.2012)


PREDSTAVITEV HINCEJEVE SEKVOJE

Leta 1997 so učenci naše šole, v sodelovanju s Turističnim društvom Ptuj, izdelali naravoslovno-učno pot, ki je vodila po naselju Vičava ob Dravi do Hincejeve sekvoje v Orešju. V tem šolskem letu smo se učenci 8. razreda – Lana Žarkovič Preac, Dolores Krajnc, Tim Vedernjak in Miha Kovač – pod vodstvom mentorice ge. Slavice Marušek odločili, da si ponovno podrobneje ogledamo in raziščemo Hincejevo sekvojo kot naravno znamenitost Ptuja. O našem projektu smo med drugim pisali tudi v zborniku, ki je izšel ob proslavi EPK.

Na pobudo ge. Rozalije Ojsteršek smo bili povabljeni, da Hincejevo sekvojo v angleščini podrobneje predstavimo članom komisije Entente Florale Europe, ki se je v sredo, 27. junija 2012, mudila na Ptuju. Ob pomoči učiteljev – g. Vojka Jurgeca in ge. Ksenije Kovačič Žižek – sva izdelali plakat in se pripravili na predstavitev. Ob 9.30 smo se zbrali ob gradu Turnišče, kjer sva po predstavitvi Srednje biotehniške šole Ptuj še midve predstavili Hincejevo sekvojo. Člani komisije, ki sva jim med predstavitvijo razdelili še letake, ki smo jih pripravili, so bili navdušeni, saj so najino predstavitev nagradili z lepim aplavzom. Verjameva, da je na ta način tudi naša šola prispevala svoj košček k lepi predstavitvi našega mesta.

Lana Žarkovič Preac in Dolores Krajnc, 8. a

{gallery}galerija_11_12/2012_06_27_Sekvoja{/gallery}

(Skupno 85 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Dostopnost