Tradicionalni slovenski zajtrk (21.11.2014)

 • IMG_0053
 • IMG_0055
 • IMG_0056
 • IMG_0061
 • IMG_0064
 • IMG_0067
 • IMG_0069
 • IMG_0070
 • IMG_0072
 • IMG_0073
 • IMG_0077
 • IMG_0079
 • IMG_0092
 • IMG_0094
 • IMG_0051
 • IMG_0052

 Tradicionalni slovenski zajtrk

Tradicionalni slovenski zajtrk, ki ga obeležujemo vsak tretji petek v novembru, smo letos pripravili v petek, 21. novembra 2014, ko smo tudi na naši šoli imeli tradicionalni slovenski zajtrk.

Na lepo pogrnjenih mizah so nas čakali domači kruh z maslom, med, mleko, posušeno sadje ter oreščki. Dan je bil še posebej svečan, saj nas je obiskal pomemben gost, in sicer župan – g. Miran Senčar, obiskala pa nas je tudi novinarska ekipa lokalne televizije PeTV. Na začetku je nekaj besed spregovorila naša ravnateljica, ga. Helena Ocvirk, nato pa je vse prisotne pozdravil tudi g. župan, ki nam je podaril stekleničko domačega medu iz lastnega čebelnjaka. Počaščeni in veseli smo bili njegove prisotnosti. Po županovem nagovoru je Daša Stanka Mogu iz 8. a razreda povedala še nekaj o tradicionalnem slovenskem zajtrku in o prednosti lokalno pridelanih živil.

Glavni namen dneva slovenske hrane je podpora slovenskim pridelovalcem hrane ter spodbujanje zavedanja o pomembnosti domače samooskrbe. Tudi na naši šoli se trudimo držati načel zdravega življenja, kar počnemo s številnimi projekti: zdrava šola, eko šola, zdrav življenjski slog, shema šolskega sadja itd…

Po zajtrku se je g. župan poslovil in odšel novim dolžnostim naproti. Mi, učenci, pa smo bili veseli ter zadovoljni, da smo bili tudi letos del tega pomembnega vseslovenskega projekta.

Zapisali učenki IP TISK: Monja Sabotin in Maša Travnikar Preac, 7. a

(Skupno 126 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Dostopnost